Gülüş Tasarımı

Kişilerin sağlıklı bir gülüş elde etmeleri için yapılan estetik işlemleri gülüş tasarımı (gülüş estetiği) ismini alır. Sağlıklı gülüş için kişinin dişleri, diş etleri ve yüzünün uyum içinde olması gerekir. Estetik diş hekimliğine giren gülüş tasarımıyla gülüşün sağlıklı ve güzel olmasını engelleyecek durumlar ortadan kaldırılır. Gamze Yazıcı diş kliniğimizde bu tasarım uzman ekibimiz tarafından yapılarak kişilere sağlıklı gülüşler sağlanır.

 

Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı

 

Neden İhtiyaç Duyulur?

İnsanların gülerken ortaya çirkin görüntü oluşturduğunu düşünmeleri gülüş konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olur. Bu nedenle de gülüş tasarımını tercih ederek sorunlarına çözüm ararlar.

Kişilerin gülüş estetik tasarımlarına ihtiyaç duymalarına neden olan sorunları şunlardır;

  • Dişlerde şekil bozukluğu olması
  • Dişlerde boyut bozukluğu olması
  • Çene yapısındaki bozuklukların olması
  • Dişler arasında boşlukların bulunması
  • Dişlerde eksikliklerin bulunması
  • Diş eti çekilmesinin olması
  • Diş çürüklerinin bulunması
  • Dişlerde renk değişiminin olması

Kliniğimizde hastaya özel sorunlar detaylı şekilde incelenerek gülüşün istenilen doğallık ve güzellikte kazanılması sağlanır. Hastalarımız yapılacak işlemler hakkında bilgilendirilerek onayları alındıktan sonra estetik işlemler uygulanır. Böylelikle hastalarımızın gülmekten sakınmalarına gerek kalmaz.

 

Aşamaları Nelerdir?

İstanbul diş kliniği bünyesinde gülüş tasarım işlemi aşamalı olarak gerçekleşir. İlk aşamada tanı ve değerlendirme işlemlerini yaparız. Değerlendirme aşamasında kişilerin ağız diş yapısındaki bozuklukları ve yapılacak işlemleri belirleriz. Bunun için tarama ve fotoğraflama işlemleri gerçekleştiririz.

Tedavi yöntemlerini belirledikten sonra uygulamaya geçeriz. Bu aşamada diş eti tedavisi, dolgu tedavisi, çürük diş tedavisi ve ortodontik tedavileri gerçekleştiririz. Tedavinin sonunda provalar ve geçici diş uygulamaları yaparız. Onayı aldıktan ve sorun olmadığını anladıktan sonra ise kalıcı işlemleri yaparak tamamlarız.

 

Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Gülüş tasarımının tercih edilmesi kişilere öncelikli olarak estetik bir gülüş görünümü kazandırır. Bunun dışında dişlerindeki eksiklikler, çürükler ve diğer sorunlar nedeniyle gülme sıkıntısı yaşayan kişileri sıkıntılardan kurtarır. Bunun dışında diş eti rahatsızlıklarının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Tüm bunların dışında kişilerin fotoğraf paylaşımlarında dişleri ile poz vermesine yardımcı olur. Bu da kişilerin özgüvenlerini yükseltmelerine imkan tanır.

 

Gülüş Tasarımının Fiyatları Nasıldır?

Gamze Yazıcı diş kliniğimizde gülüş tasarım işlemleri birden fazla tedaviyi içerir. Kanal, dolgu, diş çekimi, diş eti tedavisi ve daha pek çok tedaviyi içeren gülüş tasarımında bu nedenle net fiyat bilgisi vermemiz mümkün değildir. Tedavi ve tasarım planlaması kişinin ağız diş sağlığına göre değiştiği için tanı ve değerlendirme aşamasında kliniğimizde bilgi almaları mümkün olur.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Gamze YAZICI olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.
Ayrıca beni instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Gülüş Tasarımı Kişilerin sağlıklı bir gülüş elde etmeleri için yapılan estetik işlemleri gülüş tasarımı (gülüş estetiği) ismini alır. Sağlıklı gülüş için kişinin dişleri, diş etleri ve yüzünün uyum içinde olması gerekir. Estetik diş hekimliğine giren gülüş tasarımıyla gülüşün sağlıklı ve güzel olmasını engelleyecek durumlar ortadan kaldırılır. Gamze Yazıcı diş kliniğimizde bu tasarım uzman ekibimiz tarafından […]