İstanbul Diş Teli Tedavisi

Ortodonti herkesin bildiği gibi diş teli tedavisidir. Çene ve dişlerin deformasyona uğramasıyla birlikte bu tedavi süreci boyunca düzeltilmesidir. Tedavilerin yürütüldüğü sürece ortodonti ve hekimlerine ise ortodontist denir.
…..

Ortodonti Nedir?

Asimetrik bir şekil alan dişin ve çene yapılarının farklı tür malzemelerle yapılan tedavisine denir. Dış görünümü ve tedavisi adına yapılan uygulamalara, hem de görünümün güzelleşmesi ve estetik bir yapıya sahip olmasını amaçlar İstanbul diş teli tedavisi yöntemleri de uzun süreli tedavilerdir. Artık normal teller dışında da görünüm olarak şeffaf tercih edilir.
…..

Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur?

Kişilere özel uygulanır. Hastalar genellikle çene problemleriyle ve doğuştan gelen problemlerden şikâyet ederek gelirler. İstanbul diş teli tedavisi uygulanarak yerlerin muayenesi yapılır. Genç yaşta yaşanan bu problemlerin çözümü de diş telleridir. Gamze yazıcı ortodonti tedavi ile çözüme kavuşuyor. Dişlerde oluşan problemler pek çok sebepten dolayı ortaya çıkar.
  • Diş problemleri sebepleri şu şekildedir;
  • Bebeklik dönemlerinde emzik emmek ve biberon kullanımı
  • Parmak emme hareketleri
Bu gibi etkenler dişlerde ve çene de deformasyona sebep oluyor. Aralıklı dişler için de Gamze Yazıcı ortodonti tedavisi uygular.
…..
İstanbul Diş Teli Tedavisi
İstanbul Diş Teli Tedavisi

Ortodonti Tedavisi Neleri Kapsıyor?

Kalıtsal bir rahatsızlık olan diş problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla uygulanır. İstanbul diş teli tedavisi erken yaşta uygulandığında daha olumlu sonuçlar alınacaktır. Ortodonti tedavisiyle şu rahatsızlıkları giderir;
  • Diş çarpıklıkları
  • Dişler de oluşan büyümeler
  • Çenenin önde olması veya geriye doğru olması
  • Çenenin büyümesi
  • Solunum problemleri
Gibi rahatsızlıklara çözüm olabilmek adına Gamze Yazıcı ortodonti tedavisi uygulayarak problemleri ortadan kaldırır. Dişlerde daha güzel görünüm ortaya çıkar ve kişideki özgüvenin yerine gelmesini sağlar. Hayatta en önemli şey kişinin kendine olan saygısıdır.
…..
…..
…..

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Gamze YAZICI olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.
Ayrıca beni instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir