İstanbul invisalign Tedavisi

Günümüzde diş probleminden şikayetçi olmayan insan sayısı azdır. Yaşanan problemlere çözüm geliştirilen tedavi yöntemleri ile mümkün olur. İstanbul invisalign tedavisi diş problemlerinden kurtulmak isteyen kişilere uzman diş hekimleri aracılığıyla yapılan tedavidir. Bu tedavinin nasıl yapıldığı, avantajları ve tüm merak edilenler;
….

invisalign Tedavisi Nedir?

Dişlerde yaşanan bozuklukların diş teli kullanılmadan şeffaf plaklar yardımıyla düzeltilmesi işlemine invisalign tedavisi denir. Telsiz ortodonti olarak da bilinen bu tedavide kişinin ağız ve diş yapısına uygun plaklar hazırlanır. Hazırlanan plakların belirlenen süre içerisinde kullanılması sayesinde dişlerde görülen çaprışık görüntülerden kurtulmak mümkün olur. Diş hekimi Gamze Yazıcı bu tedaviyi İstanbul’da bulunan kliniğinde güvenli şekilde vermek adına çalışır. Plakların bilgisayar ortamında diş yapısına uygun şekilde hazırlanarak kullanılmasını ve insanları rahatsız eden çaprışık görüntüden uzaklaşmalarını sağlar.
….

invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

İstanbul invisalign tedavisi doğru ve son teknolojide üretilmiş olan ekipmanlar kullanılarak yapılır. Tedavinin yapılabilmesi için kişilerin ilk önce diş muayeneleri yapılır. Ağız ve çene yapısı dikkate alınarak kişinin invisalign kullanmaya uygun olup olmadığı belirlenir. Tedavi için uygun olunduğunun tespit edilmesinin ardından ise diş yapısına göre kullanılacak plak sayısı belirlenir.
….
Plak sayısının belirlenmesinin ardından diş hekimi Gamze Yazıcı tarafından plak ölçü alma işlemi gerçekleştirilir. Doktor tarafından ölçüler doğru şekilde alınır. Ölçünün alınmasının ardından ölçüler doğrultusunda bilgisayar ortamında 3 boyutlu plak üretimi gerçekleşir. Kullanıma hazır hale gelen plaklar dişler üzerinde kullanılır ve tedavi boyunca plakların çıkarılmaması önerilir.
….
İstanbul invisalign Tedavisi
İstanbul invisalign Tedavisi
….

invisalign Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Ortodonti uzmanı Gamze Yazıcı tarafından uygulanan invisalign tedavisi hastalar için avantajlı olan bir tedavi çeşididir. Dişlerinde yapı bozukluğu olan kişilerin tercih edebileceği bu tedavinin sağladığı avantajlar şunlardır;
  • Tedavide şeffaf plaklardan yararlanıldığı için diş teli gibi kötü görünüm aksine estetik görünüm sağlanır.
  • Şeffaf plakların takılıp çıkarılması kolay olduğu için yemek yenirken kolayca çıkarılır.
  • Diş teli kullanımında görülen tel batması gibi sıkıntılar yaşanmaz.
  • Kişilerin ağızlarında bulunan çaprışık dişlerden kurtularak estetik diş görünümüne kavuşmalarını sağlar.
  • İnvisalign benzer tedavilere oranla hızlı sonuç alınmasını sağlar.
Avantajlardan yararlanmak isteyen kişilerin İstanbul invisalign tedavisi için randevu almaları ve muayene olmaları gerekir. Gerekli incelemelerin yapılması ile 12-18 ay boyunca sürecek tedaviye başlanır.
…..
…..
…..

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Gamze YAZICI olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.
Ayrıca beni instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir