Ortodonti Diş Tedavisi

Dişlerde ya da çene yapılarından zaman zaman bozukluklar meydana gelebilir. Bu bozukluklar ortodonti diş tedavisi sayesinde düzeltilir. Yüz ya da diş bozuklukları teşhisinde tedavi yöntemleri sıralandığında bu tedavinin en baş sırada yer aldığı görülür.

Tedavi yapıldığı zaman sorunun daha da büyümesi engellendiğinden dolayı bu gibi durumların erkenden muhakkak tehdit edilmesi gerekir. Bu tedavi yöntemi uygulandıktan sonra kişi daha sağlıklı bir ağıza ve oldukça etkileyici bir görüşe sahip olur. Doğuştan veya sonrasında oluşan çene bozuklukların tedavisinde ortodontik tedavi yöntemleri uygulanabilir.

 

Ortodonti Diş Tedavisi
Ortodonti Diş Tedavisi

 

Ortodonti Diş Tedavisi Nasıl Yapılır

Öncelikle tedavi yapılırken diş üzerinde ya da çene kemiklerinde muhakkak tespit işlemleri uygulanır. Bu teslimiyet tam anlamıyla sağlandıktan sonra uygun aparatlar ile ölçü alınır. İşlemler şu şekilde gerçekleştirilir.

  • Kişinin çene yapısına göre aparat çenesine yerleştirilir
  • Kişinin ağzını acıtmayacak şekilde ölçüler alınır
  • Aparat ölçüyü aldıktan sonra çeneden çıkarılır
  • Çene yapısına göre şeffaf ya da metal braketler konulur
  • Hastanın yaş aralığı tedavinin süreceğini belirleyecek yöntemler arasında bulunur
  • Dişlerdeki olan bozukluklar zaman içerisinde yok olur

Bunlar toplu bir şekilde düşünüldüğü zaman bu tedaviye birçok insanın ihtiyaç duyduğu görülür. Böylece sorunsuz ve sıkıntısız gülüşler ortaya çıkar.

 

Ortodonti Diş Tedavisi Ücretleri

Tedavilerin süresi uzadıkça ücretlendirme kriteri de artış gösterir. Genele bakıldığı zaman bu tür tedaviler 6 ya da 24 ay boyunca sürer. Çeneye işlediği için çenenin yer ve şekil değiştirmesi dişe göre daha zordur. Bu durumlarda genellikle profesyonel hekimler olumlu sonuç verebilmesi adına uzun tedavi süreçleri uygular.

Böylece daha kalıcı ve kesin tedavi ortaya çıkar. Hastalar tedavilerden sonra muhakkak belli periyotlar ile kontrollere gider. Bu kontroller tedavi sürecinin nasıl ilerleyip nasıl ilerlemediğini daha fazla ortaya çıkarır. Bu alanda çokça iş yapan gamze yazıcı alanının en iyilerinden biri olarak bilinir. Giden hastaların memnuniyet düzeyi de yüksektir.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Gamze YAZICI olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.
Ayrıca beni instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir