Telsiz Ortodonti Tedavisi

Telsiz Ortodonti Tedavisi, çarpışık veya aralıklı dişlerin düzeltilmesi için kullanılan bir tedavi olan bu yöntem fazlasıyla avantajlıdır. En büyük özelliklerinden biri telsiz ortodonti tedavisi olarak uygulanması olur. Zaman içerisinde kapanmayan çeneler ve rahatsız eden dişler içinde geliştirilerek uygulanan bir yöntemdir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kişilerin çenesine Uygun olabilecek en iyi tedaviler geliştirilmiştir. Bu tedavi genellikle şeffaf plak yöntemi ile yapılır.

Böylece rahatsız eden diş teli kesinlikle ortaya çıkmaz plakların dişleri yerleştirilmesi ile tedavi amaçlanır. Şeffaf plaklar dişleri olabildiğince düzgün hale getirdiğinden dolayı insanlara rahatlık sağlar. Böylece kişi diş teli taktırmadan da dişlerinin düzeldiğini görür.

 

Telsiz Ortodonti Tedavisi
Telsiz Ortodonti Tedavisi

 

Telsiz Ortodonti Tedavisi Avantajları

En iyi estetikli tedavi olarak bilinen bu yöntemin birden fazla avantajı bulunur. Bu avantajları sağlayan doktor ise gamze yazıcı olarak bilinir. Avantajlar şu şekilde değerlendirilir.

  • En iyisi sayılabilecek alternatifli estetik tedavi olarak geçer
  • İstenildiği zaman çıkartılıp tekrar takılabilir
  • Hiçbir şekilde kuvvet uygulanmadan ağrısız bir tedavidir
  • Kişinin konfor alanını kesinlikle bozmaz
  • Dudakların ve damağın hasar alması engellenir
  • Bu tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir yaralanma durumu ortaya çıkmaz
  • Oldukça hızlı ve daha kolay sonuç verir
  • Çıkarılıp takılabilmesi sayesinde yemek yerken kişiyi kesinlikle zorlamasın

Böylece telsiz ortodonti tedavisinin ne kadar gerekli olduğu bir kez daha ortaya çıkar. Öncelikle bu şekildeki tedavileri uygulayan kişiler günlük hayatında da konfor alanından bir şey kaybetmeden tedavisinin sonuçlanmasını bekler.

 

Telsiz Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu yöntemin yapılabilmesi için kesinlikle hastanın istemesi gerekir. Sonrasında gerekli ölçüler ve değerlendirmeler yapılır dişe uygun bir plak üretilir. Plak hastaya uygulandıktan sonra, hastaya nasıl kullanılması gerektiği ve bunun gibi detaylar hastaya iyi bir şekilde aktarılır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Gamze YAZICI olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayım, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.
Ayrıca beni instagram ‘dan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir